ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10379516
*
nr 1037 9516
Spegel
Nyrokoko, 132x57
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 18:59:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 18:32:55
1
700 kr
16/5 18:28:16
2
Vinnande bud
16/5 18:46:53
1
900 kr
16/5 18:46:53
2
1.000 kr (Budbetjänt)
16/5 18:47:50
1
1.100 kr
16/5 18:47:50
2
1.200 kr (Budbetjänt)
16/5 18:48:18
1
1.300 kr
16/5 18:48:18
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1037 9516
Spegel
Nyrokoko, 132x57
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 18:32:55 | 1 | 700 kr |
16/5 18:28:16 | 2 | Vinnande bud |
16/5 18:46:53 | 1 | 900 kr |
16/5 18:46:53 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
16/5 18:47:50 | 1 | 1.100 kr |
16/5 18:47:50 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
16/5 18:48:18 | 1 | 1.300 kr |
16/5 18:48:18 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27